Ballina / KRYESORE / Srebrenicë: Sulmohet Vuçiq (VIDEO)

Srebrenicë: Sulmohet Vuçiq (VIDEO)

Kryeministri serb, Aleksandar Vucic është lënduar lehtë gjatë sulmit me gurë në Srebrenicë, raporton Blici serb.

 

 

Kryeministri serb u gjuajt me gurë nga turma e njerëzve të cilët ishin mbledhur për të nderuar viktimat e gjenocidit serb në Bosnje dhe në rivarrimin e trupave të disave të vrarëve të cilët rezultonin të zhdukur, transmeton në shqip Gazeta Express. Vuçiq është goditur në fytyrë nga gurët me ç’rast ka marrë lëndime të lehta, nga gurët, shishet dhe këpucët që janë hedhur në drejtim të tij në momentin kur ai ishte drejtuar varrezave ku do të bëhej rivarrimi. Policia ka evakuuar menjëherë kryeministrin serb dhe delegacionin e tij.

Provo po ashtu

Merkel ka takuar sot kryeministren serbe, Brnabiq

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, është takuar sot në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.